Havvalar


ACIKTIRMAYAN YİYECEKLER: Acıktırmayan 8 yiyecek

kuru-incir

Acıktığınız ama yemek zamanına çok olan durumlarda aşağıda vereceğimiz yiyecekleri tüketmek yardımcı olabilir.

Yağsız süt eşliğinde tüketilen mısır gevrekleri ve müsliler size gün boyu tokluk hissi verebilir. Bu karışımların içine sevdiğiniz meyvelerden katabilirsiniz. Yürüyüş öncesinde ve sonrasında bu karışımlardan tüketebilirsiniz.

Light çikolatalar ve bisküviler… Yürüyüş öncesinde bir markete uğrayın, protein ve karbonhidrat bakımından zengin olan meyveli bisküvi ve çikolatalardan bir tanesini alıp yürüyüş öncesinde yahut sırasında tüketin.

Lif, potasyum, A vitamini, yönünden oldukça zengin olan kuru kayısıları tüketebilirsiniz. Bu besin, yağ bakımından fakir, karbonhidrat bakımından zengindir. Ara öğünlerde sık sık tüketilebilir.

Kuru incir de kuru kayısı gibi karbonhidrat bakımından zengin yağ bakımından fakirdir ve bol miktarda lif içerir. Koşu yapmayı seviyorsanız kuru incir tam size göre bir besin!

Soya sütü ile meyveleri karıştırdığınızda oldukça sağlıklı bir besin elde edebilirsiniz. Soya sütüne eklediğiniz meyvelere göre içeceğiniz A vitamini, potasyum, C vitamini, kalsiyum ve lif açısından zengin olacaktır. Bu besleyici içeceği kahvaltılarda içebilir ya da enerjinizin tükendiğini hissettiğinizde enerji kazanmak için tüketebilirsiniz.

Muz, harika bir B6 ve karbonhidrat deposudur. Egzersiz anında, öncesinde ve sonrasında veya öğün arası olarak tüketebilirsiniz.

Protein, potasyum, kalsiyum ve karbonhidrat açısından oldukça zengin olan light yoğurdu öğünlerinizden eksik etmeyerek hem bağışıklık sisteminizi güçlendirin hem de acıkma sürenizi uzatın.

Lif açısından da zengin bir besin olan yulafın kolesterolü düşürme konusunda da iyi bir yardımcı olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bulunmaktadır. Sabahları aç karnına enerji veren yulaflı yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Bu içerik yulaflı yiyecekler, yulaflı yiyecekler nelerdir, yulafla yapılan yemekler, yulaflı besinler nelerdir, yulafli besinler, aciktirmayan beslenme konularını barındırır.
Okunma: 5.227

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: