Havvalar


Ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusu nasıl geçer?

agiz-kokusu

Ağız kokusu için şifalı bitkiler ve ağız kokusuna bitkisel çözümler. Prof. Dr. Ahmet Maranki ağız kokusunu gidermek için aşağıdaki bitkilerin kullanılmasını tavsiye etmektedir. İşte ağız kokusundan kurtulmanın pratik yolları:

Karanfil: Ağız kokmasına karşı insanlar çoğu zaman ağızlarında karanfil gezdirmeyi denemişlerdir. Bunun sebebi karanfilin yağının son derece güçlü bir anti bakteriyel olmasından kaynaklanmaktadır.

Adaçayı: Adaçayını ağız kokusuna karşı günde 2-3 defa ağzınızı çalkalayarak kurtulmayı sağlayabilirsiniz. Adaçayının nane ve maydanoz gibi nefes tazeleme özelliği vardır.

Nane: Ağız kokusu için en çok önerilen şey ise nane çayıdır. Nane yağı içeriği olarak güçlü bir antiseptik özelliği taşımaktadır. Nane aynı zamanda toksik bir madde olmasından dolayı asla yutulmaması gerekmektedir.

Dereotu: Birkaç adet dereotunun tohumunu çiğnemek ağız kokusuna karşı iyi gelir. Dereotu içeriği bakımından bol miktarda klorofil içermektedir. Ancak hamileyseniz dereotunun sürekli kullanılması sorunlara yol açabilir, bu yüzden dikkat etmek gerekir.

Maydanoz: Maydanoz nefes tazeleme açısından güçlü bir klorofilli sebzedir. Yemek sonrası meydana gelebilecek ağız kokuları için birkaç yaprak maydanoz tüketilmesi gerekir.

Anason: Anason ağız kokusuna karşı yıllardır iyi bir çözüm olarak bilinmektedir. Bunun için yapılacak karışım ise şu şekildedir. Öncelikle birkaç anason tohumunu yaklaşık yarım litre kadar su ile karıştırıp, kaynattıktan sonra süzme işlemi gerçekleştirmektedir. Daha sonra ortaya çıkan karışımı isterseniz çay olarak dilerseniz ağızda gargara şeklinde tüketebilirsiniz.

Bu içerik az kokusu nasl giderilir, karbonatla agiz kokusu gidermi konularını barındırır.
Etiketler:
Okunma: 4.994

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Yaren 24 Şubat 2015 @ 19:05

    Çok güzel, ağzım artık kokmuyooor!

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: