Havvalar


Astım ve bronşite iyi gelen bitkiler

astim

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin astım hastalığı olanlara şifalı bitkiler önerileri ve astım kürü formülleri. Hangi bitkilerin astıma iyi geldiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

• Öksürükotu çayı da etkili bir formül olabilir. Günde 2-3 bardak içilir.
• Ayva yaprağı ile hazırlanan karışımda ise 1 bardak suya 5 gram ayva yaprağı konduktan sonra 10 dakika kadar kaynatılır ve günde 2-3 bardak içilir.

Kainat Eczanesinden Önerilen Bitkiler:

Kahve, Çay, Kafein, Kakao ve Çikolata: Başlık altında saydığımız bitkiler ve çikolata, bitkilerden elde edildiği için bitkisel ürünler kategorisinde yer almaktadır. İçerisinde kafein içeren her şey astımdan kurtulmada yardımcı olmaktadır.

Domates: Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre her gün alınacak olan 1000 mg C vitamini astım krizleri, göğüs hırlaması, bronşiyal spazmlara vb. hastalıklara karşı ortadan kaldırıcı bir etki gösterdiğini saptamıştır. Bu yüzden C vitamini dostu domatesi tüketmek astım için faydalı bir bitkidir.

Meyankökü: Meyankökünün çayı boğazları yumuşatma özelliği göstermektedir. Bu yüzden astım ve öksürük hastalıklarında tavsiye edilmektedir.

Isırgan Otu: İngiliz bilim adamı Nicholas Culpeper, ısırgan otunun kökünün ve yapraklarının hem suyunu çıkararak hem de çay gibi hazırlayıp tüketmekte bir sakınca olmadığını, hatta akciğer kanallarını açma ve bronşlara faydalı olduğunu belirtmiştir.

ALERJİ İÇİN ŞİFALI BİTKİLER TAVSİYELERİ

Bu içerik astıma iyi gelen bitkiler, bronşite iyi gelen bitkiler, bronşite hangi bitki iyi gelir, astım bronşite ne iyi gelir, bronşite hangi bitkiler iyi gelir, bronşları açmak için, astım bronşite iyi gelen bitkiler, astım ve bronşite iyi gelen bitkiler, astım bronşite iyi gelen şifalı bitkiler, bronşite iyi gelen besinler, bronşları açmak, astıma iyi gelen bitki çayları, bronşları açmak için bitkisel, alerjik bronşite iyi gelen bitkiler, astıma hangi bitki iyi gelir, bronşite iyi gelen bitkiler maranki, astım bronşite iyi gelen yiyecekler, bronşit astıma ne iyi gelir, astım bronşit ne iyi gelir, bronşite ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu konularını barındırır.
Etiketler:
Okunma: 12.546

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. handan 25 Kasım 2012 @ 09:43

    Tesekkurler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: