Havvalar


Beyaz lahana çorbası ile zayıflama

lahana

Beyaz Lahana Çorbası Tarifi ve Lahanayla Zayıflama

Malzemeler:

  • 1 adet orta boy lahana
  • 1-2 adet domates
  • 2 adet yeşil biber
  • 6 adet büyük boy soğan
  • 1 demet maydanoz
  • Az miktarda tuz ve karabiber

Tencereye küçük küçük çorbanın tüm malzemelerini doğrayarak koyun. Üzerini örtecek biçimde su ilave edin. İsterseniz düdüklü tencerede de pişirebilirsiniz. Tuzunu ve karabiberini içine ilave edin. İyice çorbanın malzemeleri yumuşadıktan sonra robottan geçirip çorbayı pürüzsüz kıvama getirebilirsiniz.

Beyaz Lahana İle Diyet Listesi

1 .GÜN

Çorba ve Meyve Günü: Muz dışında bugün her meyveyi tüketebilirsiniz. Kalorisi yine de yüksek olan kavun karpuz gibi meyveleri de tercih etmeyin. Çay ya da kahveyi gün içerisinde canınız isterse tatlandırıcı kullanmayın. İçine şeker ya da süt koymayın. Hazırladığınız çorbadan isteğiniz kadar içebilirsiniz.

2. GÜN

Çorba ve Sebze Günü: çorbayla birlikte bugün sadece sebze yiyebilirsiniz. Çiğ, haşlanmış ya da konserve sebzeleri tüketebilirsiniz. Mısır, bezelye ve kuru fasulyeyi tüketmeyin. Genellikle yapraklı sebzeleri tercih edin. Akşam yemeğinde fırınlanmış ya da haşlanmış bir miktar tereyağlı patates yiyebilirsiniz. Bugün meyve tüketmemelisiniz

3. GÜN

Çorba, Sebze ve Meyve Günü: diğer günlerdeki gibi bugün dilediğiniz kadar sebze v meyve tüketebilirsiniz. Her acıktığınızda çorbayı içebilirsiniz. Diyete 3 gün boyunca uyduysanız, 2,5-3 kg vermiş olmanız gerekir.

4. GÜN

Çorba, Meyve ve sebze Günü: Önceki gün gibi bugün her türlü meyve ve sebzeyi yiyebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde 3 adet muz ve az yağlı sütte tüketebilirsiniz. Vücudunuz için gerekli olan kalsiyum, protein ve potasyumu almalısınız.

5. GÜN

Kırmızı Et, Domates ve Çorba Günü: 300-600 gr sığır etini gün içerisinde yiyebilirsiniz. İstediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Vücudunuzda bulunan ürik asidin temizlenmesi için su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Çorbadan bugün sadece bir kez içmelisiniz.

6. GÜN

Çorba, Kırmızı Et ve Yeşil Yapraklı Sebze Günü: Patates dışında bugün istediğiniz sebzeyi tüketebilirsiniz. Çorba içmeyi de ihmal etmeyin.

7. Gün

Kepekli Pirinç, Meyve Suyu, Sebze ve Çorba Günü: bugün tatlandırılmış meyve suları içmeye dikkat edin. Çorba ile kepekli pirinci karıştırarak tüketebilirsiniz. Diyet programına bugünün sonunda uyduysanız, 4,5-8 kg arasında vermiş olmanız gerekir.

Bu içerik lahanaya hangi sebze uyar konularını barındırır.
Etiketler:
Okunma: 1.611

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: