Havvalar


Diyet listesinde sık yapılan yanlışlar

diyet-listesi

Her haftanın pazartesi günü zayıflamak ve formda bir görünüme sahip olmak adına başlanan diyetleri kiminde 2 gün kiminde de ilk haftadan boş raflara kaldırılır. İşin cabası da yapılan diyet hatalarıdır. Kadınlar tarafından çokça uygulanan diyet günlüklerinin başlama günü ise hafta başı olarak genellikle pazartesi seçilir. Peki diyetler neden heyecanla başlanılıp sonu hüsranla bitiyor? Eğer zayıflamak için diyet listesi varsa bu kilolar neden bu kadar zor veriliyor hiç düşündünüz mü?

Öncelikle psikolojik olarak diyet için kendinizi hazır hissetmeniz oldukça önemlidir. Bir anda başlayan katı diyet listeleri uzmanlara göre küçük değişiklikleri beslenmenizde yaparak kilo vermenizden daha etkili değildir!

Günlük beslenmenize oysaki eklemeler ve porsiyonları küçültmekle vereceğiniz kilolar daha sağlıklı ve değerli bir diyet yoludur.

Bu yanlışlara, her gün kilo hesaplaması ve kalori cetveli araştırmaları yaptığınız diyet sürecinde düşmeyin.

Bugün Yerin Yarın Toplarım Mantığını Aklınızdan Çıkarın: Eğer kararınızı bir şey için verdiyseniz onu bozmamaya ve düzeninizi aksatmaya gayret edin.

Bugün yerim yarın da yemem mantığı yememeniz gereken besinler için en büyük yanlış olacaktır. Belli bir düzen ve disiplin isteyen bir süreci diyet gerektirir. Kaçamaklardan özellikle uzak durun.

Bol Sütlü ve Şekerli Kahvelere Son: Kahveyi gün içinde içmek size keyif veriyor olabilir ve bunu seviyor olabilirsiniz. Ancak durum bundan ibarettir. Bol şekerli ve kremalı olarak kahveyi tercih ettiğinizde aşırı kalori alırsınız. Şekeri az bir Türk kahvesi ya da sade neskafe bunun yerine daha iyi olacaktır.

Limonlu Su: Sağlıklı bir metabolizma faaliyetleri için günlük su tüketiminiz oldukça önemlidir. En az günde 8 bardak su içmeniz hem yer hem de sabahları limon yağ yakıyor diye ılık su ve limon içerseniz bu konuda yanılırsınız.

Tek Bir Öğünle Zayıflama Düşüncesi: Yemek yememek diyet yapmak anlamına gelmez. Yediklerinizi kararında ve sağlıklı besinlerle beslenmek diyet demektir. En büyük yanlış tek öğünle diyet yapmaktır. Kilo vermede uzmanların uyguladığı yöntem ise az ve sık yemektir.

Spor Yaptım Bolca Yerim Mantığı: Gün içinde spor aldığınız kalorileri yakmaya ve kilonuzu korumaya yardımcı olur. Eğer yemeğe devam ederseniz kilo vermez, alırsınız. Diyeti spor yaparken de yapmanız gerekir.

Etiketler:
Okunma: 1.395

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: