Havvalar


Diyetin Düşmanları Nelerdir?

diyet-dusmanlari

Bir türlü her pazartesi başladığınız diyetlerin sonu gelmiyor ve aç olarak yılın yarısı gezdiğiniz halde incecik etrafta dolaşan kadınlara kıskançlıkla bakıyorsanız sadece bu işin içinde yanlışlık değil bunun yanı sıra diyetinizi sabote eden etkenler de var demektir.

Diyet Düşmanları
Hızlı Yemek: Kilo almanıza hızlı yemek de neden olur yemeklerinizi bu yüzden yavaş yavaş yemelisiniz. Uzun süre yiyecekleri çiğnedikten sonra yutmak, besinlerin vücuda girip kaydetmesine zaman vermek anlamına gelir. Tat alma duyusu da bu süreçte tatmin olur. Doyduğunuzu böylece anlamanızda yemeğe son verme arasındaki zaman kısalır.

Teknoloji: Hareketsiz yaşam, diyetlerinizin bir işe yaramamasındaki en büyük etkenlerden biridir. bir arkadaşınızla eskiden görüşmek için 10-15 dakika yürürken şimdi mailleşerek görüşmüş kadar oluyorsunuz. Hareket yerine böylece oturmayı tercih etmiş oluyorsunuz.

Tatlandırıcılar: Sürekli şeker yerine kilo almamak için tatlandırıcıdan faydalanıyor olabilirsiniz. Ancak yapay tatlandırıcıların, yapılan araştırmalar doğal kalori alımı konusunda vücudu kandırdığını ve bu yüzden daha çok şeker kullanma isteğini ortaya çıkardığını gösteriyor.

Sebzeler: İyice salata malzemeleri ve sebzelerinizi yıkadığınızdan emin olmalı ve organik yetişenleri tercih etmelisiniz. Sebze ve meyvelerin hormonlu olanlarından uzak kalmalısınız.

Evlilik: Hep evlendikten sonra yeni evli çiftler kilo aldıklarından şikayet eder. Birlikte bir yaşam paylaşma neticesinde her şeyi aynı anda yapma isteği bunun nedenidir. ancak yemek söz konusu olunca bu yanlıştır, aynı miktarda eşinizle ya da aynı şeyleri yemeden de mutlu bir evliliğiniz olabilir.

Tiroid Sorunu: Kendinizi devamlı yorgun hissediyor, kilo almaya başlıyor ve devamlı üşütüyorsanız tiroidiniz tembelleşmiş olabilir. Metabolizmanızın bu da yavaş çalışmasına yol açabilir. Bir uzmana bunun için başvurabilir ve fındık, balık gibi faydalı besinleri tüketmeye dikkat edebilirsiniz.

Salata: Salata yemeyi diyet yaptığınız için tercih edebilirsiniz. Ancak dışarıda salata yiyecekseniz soslu olanını tercih etmemelisiniz. Çünkü bu salatalar özel sosla yapıldığında bir hamburgerden farkı kalmaz.

Toksinler: Vücudun yağ yakan organı karaciğerlerdir ve alkol gibi toksinlerle eğer doluysa daha yoğun yakma işlemi çalışarak enerji harcar ve yorulur. İçki içerken bu nedenle şeker ya da yağı çok tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Stres: Vücutta enerjinin azaldığını beyin fark eder ve açlık hissetmemenize neden olan kimyasal maddeleri salgılar. Aynı zamanda bu kimyasal maddeleri salgılayan kısım duyguları da kontrol eder ve sıkılıp kendinizi kötü hissettiğinizde buzdolabına hemen koşmanıza neden olur.

Okunma: 1.265

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: