Düşük belirtileri – Düşükten sonra cinsel ilişki, adet ve hamile kalma süresi

Düşük belirtileri – Düşükten sonra cinsel ilişki, adet ve hamile kalma süresi

Düşük belirtileri, çeşitleri, görülme sıklığı, komplikasyonları, düşük nedenleri, yaşla ilgisi, düşüğün tekrarlama olasılığı, düşükten sonra kürtajın gerekli olup olmadığı, düşük sonrası kanamalar, cinsel ilişki ve düşük sonrası ilk adet zamanı hakkında bilgi edinmek için lütfen 7 sayfadan oluşan bu yazımızın tamamını okuyunuz. Yazının altında, konunun devamına ilişkin diğer sayfa bağlantılarımızı görebilirsiniz.

Düşük; gebeliğin 20. haftasından daha önce, başka bir deyişle bebeğin 500 gramdan az bir ağırlıkta iken, gebeliğin sona ermesi şeklinde tabir edilebilir. Tıp dilinde abortus olarak da adlandırılmaktadır. Düşük şayet gebeliğin ilk 12 haftasında meydana gelmişse buna erken düşük adı verilir. 12-20 haftaları arasında meydana gelen düşüklerde geç düşük adını alır

Herhangi bir şekilde dış müdahale olmaksızın, bebek dışarı atılmış ve düşük gerçekleşmişse buna spontan düşük adı verilir.


Düşük riski ve bazı düşük belirtileri

Hamileliğin ilk yarı döneminde meydana gelen vajina kanamaları düşük belirtisidir. Bu kanamalar oldukça koyu renkli kırmızı şeklinde kendisini gösterecektir. Kanamalarla birlikte kramplar yaşanması ve şiddetli ağrılar da düşüğün göstergesidir. Bu belirtiler ile birlikte vajina açılmalarının da meydana gelmesi; kaçınılmaz düşük olarak adlandırılır ve bu durumda düşükten kurtulmanın pek yolu yoktur. Bu kaçınılmaz düşük tanısı konmuş bayanlara kürtaj uygulanır ve gebelik sona erdirilir.

Komplet düşük nedir?

Komplet düşük spontan düşüğün bir çeşididir. Hamileliğin ilk altı haftasında meydana gelir. Bu durumda hamileliğe ait bütün dokular vücuttan atılır. Herhangi bir müdahale gerektirmeksizin bütün dokuların atıldığı bu düşük olayının tanısı ultrason sonuçlarına göre koyulur. Bütün dokuların kendiliğinden atılmış olmasına rağmen, doktorlar ana rahminde herhangi bir parça kalmış olması riskine bağlı olarak kürtaj yapmayı tercih ederler ki doğru olan da budur.

İnkomplet düşük nedir?

Komplet düşüğün aksine, inkomplet düşükte, dokuların hepsi dışarıya atılmaz ve düşük tam olarak gerçekleşmemiş olur. Kanama ile birlikte dokuların büyük bölümü rahimden atılmış olsa da bir kısım parça rahimde kalmıştır. Özellikle altı haftadan daha büyük gebeliklerde görülen inkomplet düşük halinde kürtaj yapmak kaçınılmazdır. Aksi halde rahim bölgesinde kalmış olması muhtemel dokular kadın sağlığını ciddi ölçüde tehdit edecektir.

Bu içerik dusukten kaç gun sonra ilişkiye girilir, dusukten sonra iliskiye girilir mi, düşükten sonra ilişkiye girilirmi, düşük sonrası cinsel ilişki, dusuk sonrası cinsellik, düşük sonrası ilişki, dusukten ne kadar sonra iliskiye girilir, düşük yaptıktan sonra ilişki, düşük yaparken ilişkiye girilirmi, düşük yaparken ilişkiye girilir mi, düşük yaparken cinsel ilişki, düşük yaptıktan sonra ilişkiye, dusukten sonra iliski, düşükten sonra nekadar ilişkiye ara verilir, Düşükten ne kadar sonra ilişkiye girilmeli, düşükten sonra parça kalması belirtileri, düşükten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli, dusukten kac gun sonra cinsel iliski, dusuk olduktan kac gun sonra iliski, dusuk yapan bayanlar kac gun iliskiye giremez konularını barındırır.

YAZININ DEVAMI: 1 2 3 4 5 6 7

Yayımlanma tarihi 28 Tem 2011 Okunma: 15.231
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.