Havvalar


Göbek eriten 5 yiyecek: Göbek eritmek için öneriler

beslenme

Göbek nasıl eritilir? Karın düzleştirmek için tüketilmesi önerilen besinler. Göbek eritmek için beslenme tavsiyeleri. Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız beslenmenize oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Düz bir karına sahip olmanın püf noktası tüketilen yağlarda gizlidir. Tükettiğiniz yağlar iyi özellikte olursa bel ve karın bölgenizdeki yağlanmalar azalacaktır. Tarih boyunca Akdeniz de sıvı altın olarak nitelendirilen zeytinyağı tüketilmiştir. Mısırlılar için bu altın badem olmuş, tropikal bölgelerde bu unvanı üremeyi temsil ederek avokado almıştır. Bahsi geçen yiyeceklerin sık sık ve her öğünde tüketilmesi bel-karın bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltacaktır.

• Tüketmek için seçeceğimiz yağları şu şekilde sıralayabiliriz; kanola, susam yağı, ceviz yağı, zeytinyağı, soya yağı ve fındık yağı.

• Ceviz yahut zeytinyağını tavalarda, çorbalarda, ızgaralarda, pirinç ya da makarna pişirmede kullanmanız faydalıdır. Kızartmalarda fındık, susam ya da kanola yağını tercih edin.

Deniz ürünlerini tüketirken, susam yağını ve zeytinyağını kullanmaya özen gösterin. Yemeklerinizi pişirirken soya yağı ya da çiçek yağı kullanın. Salatalarınızı Akdeniz’in sıvı altını ile süsleyin. Ve her zaman bir yemek kaşığını ölçek olarak kullanın.

• Kuruyemişleri atıştırmalık olarak tüketin. Salatalarınızın içine katın. Fındık, tahin, ceviz, badem seçeceğiniz atıştırmalık kuruyemişleriniz olsun.

• Avokado; ¼ fincanı ölçü olarak kullanıp, ister sade olarak ister salata olarak tüketebilirsiniz.

• Zeytinyağı; siyah ya da yeşil olarak kahvaltılarda ya da atıştırmalık olarak tüketiniz. Pizza, sandviç, kraker yerken yanına ilave edebilirsiniz. 10 adet iri zeytini, ezme olarak tüketilecekse de iki yemek kaşığı zeytin ezmesini ölçek olarak kullanabilirsiniz.

• Çikolata; çikolatayı bitter olara tüketmeye özen gösteriniz. Sos olarak ya da bar şeklinde tüketebilirsiniz. Ölçeğiniz ¼ fincan olsun.

Bu içerik göbek eritme yiyecekleri, göbek eritici yiyecekler, anything, göbek eritmek için öneriler, göbek eritme besinleri, göbek eritici besinler, göbek eritmek için yiyecekler, göbek eritme yiyecekler, göbek yağı nasıl eritilir, gobek yagini eritmek icin yiyecekler, hansi cicek qarin piylerini konularını barındırır.
Okunma: 7.524

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: