Havvalar


Göğüs büyütme ve göğüs dikleştirme egzersizleri

egzersiz-2

Bir kadının vücudunda en çok ilgi çeken ve göze hitap konusunda önemi bulunan organı hiç şüphesiz göğüsleridir. Göğüslerin seksi bir yapıya kavuşması için, optimum boyutta ve dik olması önemli bir ölçüttür. Bu nedenle göğüsleri küçük olan kadınlar sorun çekmekte ve göğüslerini olduğundan büyük göstermek için dolgulu sütyenlere başvurmaktadır. Aksi taktirde giyilen kıyafet içerisinde belirli olmayacak ve kadın seksi bir görünümde olmayacaktır.

Dişiliği ön plana çıkaran ve bir kadının en çekici vasfı olan göğüsleri son derece önem taşır. Hemen her kadında bunun farkındadır ve dik duran bir göğsü olmasını ister. Ayrıca bu özelliğe sahip olsa dahi kadınlar, zamanın etkisine ve yer çekimine yenik düşerek göğüslerinin sarkmasını çoğu zaman engelleyemez. Bu noktada düzenli yaşamak ve düzenli spor yapmak önemli bir ölçüttür.

İnsanların anatomik yapısı incelendiğinde, vücutlarının fiziksel özelliklerinin genel olarak günlük yaşama bağlı olarak değişiklik gösterdiği saptanmıştır. Örneğin işi yük taşımak olan bir kişinin kol kasları kuvvetli olurken genel olarak boyu kısa kalmaktadır. Bu örnek de kanıtlıyor ki yapılan aktiviteler insanların fiziksel özelliklerini belirleyici nitelik taşımakta. Bu nedenle göğüs büyütme ve dikleştirme egzersizlerini uygulamak doğru olacaktır. Bu egzersizleri şu şekilde sıralayabiliriz;

– Sırtüstü yere uzanmak ve bacakları dizlerden bükmek suretiyle yatın. Her iki elinize de birer kiloluk dambıl ya da birer litre su alın. Kollarınızı bükmeyecek şekilde havaya kaldırın ve dairesel hareketler çizin. Bu sayede göğüslerinizin açılmasını sağlayarak gelişmesine yardımcı olacağınız gibi, olası sarkmalara karşı da birebir etkili spor yapmış olacaksınız.

– Şınav çekmek, göğüs bölgesini mükemmel derecede çalıştırır. Şınav çekerken ilk birkaç gün zorlanabilirsiniz ancak yılmayın. İlk başlarda birkaç şınavla başlayın ve düzenli bir şekilde arttırın. Hem kol kaslarınızı çalıştırarak kol sarkmalarını önleyeceksiniz hem de göğüslerinizin sarkmalarına mani olacaksınız.

– Bir başka dambıl hareketi de şu şekilde yapılabilir. Her iki elinize birer dambıl alıp, dirseklerinizi bükülü bir şekilde ortada birleştirin. Daha sonra ise kollarınızı bir aşağı bir yukarı olmak kaydıyla defalarca indirip kaldırın. Bu işlemi yaparken aşağı bırakma noktasında ani salınım yapmayın ve yavaş bir şekilde uygulayın.

Yukarıda saydığımız egzersizleri düzenli bir şekilde gerçekleştirin ve her egzersiz hareketini 15 defa yapmaya çalışın. Bu hareketleri düzenli bir şekilde yapacak olursanız vücudunuz dengeye girecek ve dik göğüslere kavuşacaksınız. Ayrıca bu egzersizler göğüslerinizin kasılmasını sağladığından büyümesine de yardımcı olacaktır. Ancak aşırı sarkma görülen göğüslerde estetik ameliyatların yapılması öngörülebilmektedir.

Bu içerik hayıt tohumu gögüs büyütürmü, hayıt tohumu göğüs büyütme, göğüs büyütme egzersizlerı, gögüs büyütücü egzersizler kadın konularını barındırır.
Okunma: 11.784

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: