Havvalar


Göz Çevresi Estetiği Operasyonları

goz-bakimi

Göz çevresi, yüz estetiği denilince akla ilk gelen bölgedir. Gözler yüzün en dikkat çekici yeridir, iş temposunun yoğunluğu ve yorucu kent yaşamı derken daha bitkin ve yaşlı bir görünüme neden olabilir. Kazayağı çizgileri, göz kapağı sarkması, göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve gözaltı torbalarının yaşınızı ele vermesini istemiyorsanız size göz estetiği öneririz. Görme kalitesini, göz çevresine yapılacak uygulamaların etkilemesini istemiyorsanız bu işlem uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Göz estetiğiyle yapılacak birkaç küçük dokunuşla yüzünüzün kaybolan canlılığını geri kazanmanız mümkün. Göz çevresindeki kas ve deri dokusu yaş ilerledikçe yerçekimi ile aşağı doğru sarkar. Göz etrafındaki yağ dokusunun bu durum fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine yol açar. Küçük estetik ve fonksiyonel operasyonların göz ve göz çevresine yapılması ile bu sorunlardan kurt ulunabilir.

Göz kapağı estetiği, üst kapağı düşüklüğü estetiği, göz kapağı şekil bozuklukları ve göz çevresi botoksu en sık uygulanan estetik operasyonların başında gelir. Doğuştan kapak düşüklükleri olabilir ya da yaş ilerledikçe olabilir. Görme alanı ve görmeyi etkilediği için de müdahale edilmesi gerekir. Göz kapağının kalkmasını sağlayan kas tamir edilir ya da askı yöntemi ile kapak kaldırılır. Göz kapaklarının düşük olması çocuklarda görme tembelliğine neden olacağından, ptozisin düzeltilmesi çok önemlidir. Göz kapaklarında doğuştan ya da yaşa bağlı olarak gelişen içe ya da dışa dönme, göz kapağı tümörleri, kirpik bozuklukları gibi hastalıklar da tedavi edilebilir. Kazayağı bölgesi, alın çizgileri, burun kökü kırışıklıkları tedavisi, kaş şekillendirme ve kaldırma da botoks yöntemleri de gerekiyorsa uygulanabilir. Tüm bu sorunlardan 15 dakikada botoks ile kurtulmak mümkündür. Ancak o başarıyı kullanılacak malzemelerin kalitesi de bir o kadar arttırır. Göz kapağı ve kaş estetiği ile göz altı torbaları ve üst göz kapağındaki hatta kaştaki sarkma rahatlıkla çözümlenebilir. Yalnızca estetikle kalmayıp, hastaya hem estetik hem de fonksiyonel görünümü kazandırmak gerekiyor.

Teknolojik yöntemlerle, göz estetiği artık çok daha kolay ve ağrısız yapılabilir. Kalıcı olarak görme kalitesini etkilememesi için bu konuda alanında eğitim almış uzmanlara başvurulmalıdır.

Okunma: 1.248

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: