Havvalar


KALORİ YAKMA HAREKETLERİ: Kalori yaktıran egzersizler

kalori-yakma-hareketleri-1

Haftada 20 dakikanızı ayırarak egzersiz bandı ve 2 adet 5 kiloluk ağırlık ekipmanıyla birlikte egzersizlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Çömelin: Kalça ve diz bölgesi çalışmaları

kalori-yakma-hareketleri-1

Bu egzersizde sandalyeden destek alın. Sandalyeye tutunarak hafifçe dizleri bükerek çömeliyormuş gibi yapın ve biraz bekleyip kalkın. Bu egzersizi 10-15 defa sürdürün. Düzenli olarak 25 kere tekrarlanan bu egzersiz sayesinde 2 kilo kadar verilebilir.

İleri hamle: Kalça, diz bölgesi ve bacak kasları hareketleri

kalori-yakma-hareketleri-2

Ellerinizi arkadan birleştirin ve ayağınızın biri önce biri arkada olacak şekilde durun. Arkadaki ayağınızı yavaşça kaldırarak kalçanızı hareket ettirin. Bu hareketi 5-10 defa tekrarlayın.

Üst sırt kasları: Omuz ve kol egzersizleri

kalori-yakma-hareketleri-3

Bacaklarınız kapalı şekilde taburede oturarak yapacağınız bu alıştırmada 5 kiloluk ağırlık ekipmanını kullanacağız. Elleri omza yakın şekilde tutarak ağırlıkla birlikte elleri öne doğru açıp kapatın. Bu egzersizi 10 kere tekrarlayın. Etkisinin yararlı olabilmesi için haftada 15 kere bu alıştırmaları yapmanız gerekmektedir.

Düz oturma: Omuz, kol kasları, sırt ve bacak alıştırmaları

kalori-yakma-hareketleri-4

Ellerinizi yanda tutarak yere düz şekilde oturun. Bu oturuşta sırtınızı dik tutun ve egzersiz bandını ayaklarınıza sarın. Egzersiz bandının ucundan tutarak ileri ve geri çekerek bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

KALÇA ve BASEN ERİTME DİYETİ İÇİN TIKLAYIN

Bu içerik en çok kalori yaktıran hareketler, kalori yaktıran hareketler, en çok kalori harcatan hareketler, kalori harcatan hareketler, kalori yakmak için egzersizler, kalori yaktıran egzersizler, fazla kalori yaktıran hareketler, kalori yakma egzersizleri, kalori yakma hareketleri, en fazla kalori yaktıran hareketler, en çok kalori harcatan sporlar, en çok kalori yaktıran egzersizler, kalori yakttran hareketler, adet söktürücü hareketler, en çok kalori harcatan spor, çok kalori harcatan hareketler, en çok kalori yaktıran egzersiz konularını barındırır.
Okunma: 6.172

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: