Havvalar


KARIN DÜZLEŞTİRME HAREKETLERİ: Göbek eriten egzersizler

egzersiz

Sıcak havalar yaklaştıkça bayanların heyecanları gibi endişeleri de artmaya başlar. Tatil planları, deniz, güneş, kum, vitrinden izlenen ancak giymeye cesaret edilemeyen mayolar, bikiniler… Ancak endişelenmenize gerek yok! Size önereceğimiz hareketler sayesinde bir ay gibi kısa bir sürede karın bölgenizde gözle görülür gelişmeler hissedecek ve bütün bu endişelerinizden kurtulacaksınız! Üstelik bahsettiğimiz hareketlere günde sadece 15 dakikanızı ayırarak!

Bütün yapılması gereken sadece üç hareketten oluşan bu egzersiz serisini uygulamak. Bu egzersiz serisi sayesinde bir ayın sonunda, karın bölgenizdeki yağlanmaların azaldığını, kaslarınızın belirginleşmeye başladığını fark edeceksiniz. İlk başlarda sizi oldukça zorlayan mekik hareketlerinin, zaman geçtikçe kaslarınız güçlendiği için zor olmaktan çıktığını fark edeceksiniz. İki ay bittikten sonra karın kaslarınızın daha belirgin ve düz olduğunu fark edeceksin. Mayo ve bikini giymekten korkmayacaksınız!

Bütün bunları size sağlayacak olan hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz; yan şınav, standart mekik ve ters mekik.

Yan şınav; sert bir zemine yan olarak uzanıp sol kolunuzun dirsek bölümünden destek alınız. Omzunuzun dirseğinizi geçmemesine dikkat ediniz. Üst bacağınız ve gövdeniz aynı hizada olduktan sonra dizlerin bir miktar kırılmasında sakınca yoktur. Daha sonrasında sağ kolunuzu sağ yanınıza hafifçe bırakın.

Omurganız sert zemine düz bir hat oluşturuncaya kadar kalçalarınızı kaldırın. Düz bir hat oluşturunca beşe kadar sayın ve bu süre zarfında pozisyonunuzu koruyun. Daha sonra vücudunuzu tekrar yere indirin. Bu hareketi aynı şekilde beş-on kez tekrarlayın. Bitirdikten sonra diğer yanınıza dönüp aynı hareketleri aynı şekilde beş-on kez tekrarlayın. Bu hareketi 1 ay boyunca yapın.

Standart mekik; sert bir zemine, dizlerinizi kırarak, elleriniz başınızın altında olacak şekilde düz olarak uzanın. Ayak parmaklarınızı yukarıya doğru kaldırırken topuklarınızın yere basmasına dikkat edin. Karın kaslarınızı sıkarak vücudunuzu yerde tutun. Daha sonra gerdirerek omuzlarınız yere temas etmeyecek şekilde vücudunuzun sadece üst kısmını kaldırın. Çenenizi göğsünüze doğru bastırın. Daha sonra tekrardan aynı şekilde yere uzanın. Anlatılan hareketi sekiz-on iki kez tekrarlayın. 4 haftanın sonunda hareketlerinizin sayısını arttırmaya başlayın.

Ters mekik; sert bir zemine sırt üstü yatın. Ellerinizi başınızın arkasında kenetleyin. Dizlerinizi yukarı kaldırarak ayak bileklerinizden birbirine kenetleyin.

Kalçalarınızı kaldıracak biçimde dizlerinizi omuzlarınıza doğru çekin. Eğer yapabilirseniz aynı anda omuzlarınızı da yukarı doğru kaldırmayı deneyin. Bu arada karın kaslarınızı germeyi de ihmal etmeyin. Anlattığımız pozisyonu aldıktan sonra ikiye kadar sayın. Daha sonra eski pozisyonunuza tekrar dönün. Bu hareketi sekiz-on iki kez tekrarlayın.

Bu içerik qarin eritmek ucun hareketler, qarin piyini nece eritmeli, qarin eritmeyin yollari, qarin eritmek ucun idman, qarin eritme, qarini nece eritmek olar, qarin eritme hereketleri, qarini nece ariqlatmaq olar, qarin eritmek, qarini nece eritmeli, qarin eriden hareketler, qarin eritmek ucun meslehetler, qarin eritme hareketleri, qarin eriden hereketler, qarini ariqlatmaq, qarini eritmek, qarin eritmenin yollari, qarini eritmek ucun ne etmeli, qarin eritmek ucun idman video, qarin eritmek ucun ne etmeli konularını barındırır.
Okunma: 17.562

Benzer İçerikler

7 Yorum

 1. leyla 22 Mart 2014 @ 13:11

  ozum o qederde kok deyilem.ancaq qarnim ve midem cikiyor.ne etmeliyemki onlar yox olsun.ozumu ariqladiram ancaq qarnim ve midem ariqlamir.biraz kokelen kimi qarnim ve midem ozumden tez kokelir.

 2. leyla 22 Mart 2014 @ 13:12

  karin ve midemin nasil eritim

 3. Gulsum 01 Ağustos 2014 @ 11:07

  Salam qarini əritmək uçun nə etməli

 4. gunay 09 Şubat 2015 @ 03:02

  men 94 kiloyam ariqlamaq isdeyirem amma bacarmiram surekli kokelirem men bunu stresle elaqelendirirem men ne etmeli

 5. Guler 14 Şubat 2015 @ 17:06

  Qarnim cox boyuyur onu eritmek isteyirem ne yapmaliyam?

 6. besti 06 Mayıs 2015 @ 14:56

  Qarnim cox cikir neçə eritim onu komek edin

 7. lale 13 Haziran 2015 @ 16:09

  Salam men doguwdan sonra qarnimi arixlada bilmirem ozun kok deyilem sadece qarnim qalib NE ede bilerem qarnimin ariqlamasi ucun

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: