KARIN DÜZLEŞTİRME HAREKETLERİ: Göbek eriten egzersizler

KARIN DÜZLEŞTİRME HAREKETLERİ: Göbek eriten egzersizler

Sıcak havalar yaklaştıkça bayanların heyecanları gibi endişeleri de artmaya başlar. Tatil planları, deniz, güneş, kum, vitrinden izlenen ancak giymeye cesaret edilemeyen mayolar, bikiniler… Ancak endişelenmenize gerek yok! Size önereceğimiz hareketler sayesinde bir ay gibi kısa bir sürede karın bölgenizde gözle görülür gelişmeler hissedecek ve bütün bu endişelerinizden kurtulacaksınız! Üstelik bahsettiğimiz hareketlere günde sadece 15 dakikanızı ayırarak!

Bütün yapılması gereken sadece üç hareketten oluşan bu egzersiz serisini uygulamak. Bu egzersiz serisi sayesinde bir ayın sonunda, karın bölgenizdeki yağlanmaların azaldığını, kaslarınızın belirginleşmeye başladığını fark edeceksiniz. İlk başlarda sizi oldukça zorlayan mekik hareketlerinin, zaman geçtikçe kaslarınız güçlendiği için zor olmaktan çıktığını fark edeceksiniz. İki ay bittikten sonra karın kaslarınızın daha belirgin ve düz olduğunu fark edeceksin. Mayo ve bikini giymekten korkmayacaksınız!

Bütün bunları size sağlayacak olan hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz; yan şınav, standart mekik ve ters mekik.

Yan şınav; sert bir zemine yan olarak uzanıp sol kolunuzun dirsek bölümünden destek alınız. Omzunuzun dirseğinizi geçmemesine dikkat ediniz. Üst bacağınız ve gövdeniz aynı hizada olduktan sonra dizlerin bir miktar kırılmasında sakınca yoktur. Daha sonrasında sağ kolunuzu sağ yanınıza hafifçe bırakın.


Omurganız sert zemine düz bir hat oluşturuncaya kadar kalçalarınızı kaldırın. Düz bir hat oluşturunca beşe kadar sayın ve bu süre zarfında pozisyonunuzu koruyun. Daha sonra vücudunuzu tekrar yere indirin. Bu hareketi aynı şekilde beş-on kez tekrarlayın. Bitirdikten sonra diğer yanınıza dönüp aynı hareketleri aynı şekilde beş-on kez tekrarlayın. Bu hareketi 1 ay boyunca yapın.

Standart mekik; sert bir zemine, dizlerinizi kırarak, elleriniz başınızın altında olacak şekilde düz olarak uzanın. Ayak parmaklarınızı yukarıya doğru kaldırırken topuklarınızın yere basmasına dikkat edin. Karın kaslarınızı sıkarak vücudunuzu yerde tutun. Daha sonra gerdirerek omuzlarınız yere temas etmeyecek şekilde vücudunuzun sadece üst kısmını kaldırın. Çenenizi göğsünüze doğru bastırın. Daha sonra tekrardan aynı şekilde yere uzanın. Anlatılan hareketi sekiz-on iki kez tekrarlayın. 4 haftanın sonunda hareketlerinizin sayısını arttırmaya başlayın.

Ters mekik; sert bir zemine sırt üstü yatın. Ellerinizi başınızın arkasında kenetleyin. Dizlerinizi yukarı kaldırarak ayak bileklerinizden birbirine kenetleyin.

Kalçalarınızı kaldıracak biçimde dizlerinizi omuzlarınıza doğru çekin. Eğer yapabilirseniz aynı anda omuzlarınızı da yukarı doğru kaldırmayı deneyin. Bu arada karın kaslarınızı germeyi de ihmal etmeyin. Anlattığımız pozisyonu aldıktan sonra ikiye kadar sayın. Daha sonra eski pozisyonunuza tekrar dönün. Bu hareketi sekiz-on iki kez tekrarlayın.

Bu içerik qarin eritmek ucun hareketler, qarin piyini nece eritmeli, qarin eritmek ucun idman, qarin eritme, qarini nece eritmek olar, qarin eritmeyin yollari, qarini nece ariqlatmaq olar, qarin eritmek, qarini nece eritmeli, qarin eritme hereketleri, qarin eriden hareketler, qarini ariqlatmaq, qarini eritmek, qarin eriden hereketler, qarin eritmek ucun meslehetler, qarini eritmek ucun ne etmeli, qarin eritme hareketleri, qarin eritmek ucun idman video, qarin eritmenin yollari, kısa sürede karın düzleştirme konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 18 Şub 2011 Okunma: 9.263
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.