Havvalar


SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR? Saç rengini açma yolları

sac-boyama

Bitkilerle ve saç ürünleri ile saç rengi açma yolları hakkındaki bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Kadınlar için saç boyatmak ve saçlarının rengiyle oynamak bir hobi olsa gerek. Öyle ki birçok kadın saç rengini değiştirmekten memnun olmakta ve saçlarının rengiyle sürekli olarak oynamaktadır. Peki, saç rengi nasıl açılır? Bu sorunun cevabı, saçın daha önceden işlem görmüş olup olmamasına göre farklılık göstermektedir. Çünkü işlem görmemiş bir saçın rengini açmak, işlem görmüş bir saça oranla daha kolay olacaktır. Ancak saç çok fazla işlem görmüş ve sürekli bir renk değiştirme söz konusu ise, rengini açmak da biraz zor olmaktadır.

Kişi şayet daha önce saçlarını herhangi bir şekilde boyatmamışsa, 2, 3 hatta 4 tona dek saçı direk boya ile açmak mümkün olabilmektedir. Ancak saç işlem görmüş ise ya da çok aşırı açık bir ton isteniyorsa bu durumda saçların rengi ancak Oriel ile açılabilmektedir.

Saça Oriel uyguladıktan sonra belirli bir bekleme süresi gerekmektedir ve bu süre 35 dakikadan fazla olmamalıdır. Orielle saç açma işleminin gerçekleşebilmesi için kullanılan bir madde vardır ve bu madde ilk 35 dakika içerisinde saçın açılmasını sağlar. Bu süre sonunda saça istenilen renk uygulanılmalıdır. Bu sürenin geçildiği ve saça işlem uygulanmadığı taktirde Oriel içeriğinde bulunan aktif kimyasal maddeler saça zarar vermektedir. İlk 35 dakikada saçı açma işlemi gören Oriel, 35 dakikadan sonra saça işlemeye ve yapısını bozmaya başlayacağından, bu süre oldukça önemlidir ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir.

Saçın Oriel ile açılmasından sonra saça istenilen renk verilebilmektedir. Ancak saçın Oriel ile açılması, saçı yoracaktır. Bu nedenle istenilen rengi yakalamak bazen mümkün olamayabilmektedir. Bu sebeple istenilen ana renk verilmeden önce ona yakın bir ton saça verilir ve daha sonra istenilen saç tonu saça uygulanır.

Bilinen bir başka yöntem ise papatya suyu ile saç açma yöntemidir. Ancak bu yöntem kuaförler tarafından pek uygun görülmemektedir. Bunun saç sağlığı açısından belki bir zararı olmamakta ancak saç istenilen rengi alamamakta ve yer yer farklı tonlara bürünebilmektedir. Bu nedenle eski zamanlarda uygulanan papatya saçı ile saç açma yöntemi, günümüzde pek kullanılmayan ve kuaförler tarafından doğru bulunmayan bir yöntem niteliğindedir.

Saç renginin açılması işleminde ilk olarak saçın analizi yapılması gerekmektedir. Çünkü bazen kadınlar saç rengini inanılmaz derecede açmak isteyebiliyor. Bu durum koyu saçlarda imkansız olabiliyor ve bu nedenle uygulamada diretilmesi dahilinde saç inanılmaz derecede yıpranabiliyor. Örnek vermek gerekirse; kişinin orijinal saç rengi oldukça koyu bir siyah görünümde, üstelik saç daha önceden defalarca işlem görmüş ve rengiyle oynanmaktan dolayı yıpranmış bir saç. Bu durumda kişinin açık sarı bir saç tonuna ulaşması neredeyse imkansız gibi bir şey. Saçın bu durumda açık sarı olmasını istemek hem mümkün olmayacak hem de denenmesi dahilinde saçlarınız sağlığını yitirecektir. Bu nedenle ticari kaygı güden ve saçlarınızdan ziyade ceplerini doldurmayı düşünen kuaförlere riayet etmemeli, saçlarınızın rengini ne derece açabileceğinizi sorabileceğiniz, işinin ehli bir kuaföre başvurarak, ilk önce saçlarınızın bir bölümünü test ettirmeli daha sonra beğenecek olursanız işleme geçmelisiniz. Bu konuda sizler de ısrarcı olmamalı, şayet güvendiğiniz bir kuaför size o saç tonunun yakalanılmasının saçlarınıza zarar vereceğini söylüyor ise, bu düşünceden vazgeçmelisiniz. Unutmayın ki saçlarınız size ait ve sağlığını düşünmesi gereken de sizlersiniz. Bu nedenle saç renginizle çok sık oynamamalı, saçlarınıza yapılacak kimyasal işlemlerden kaçınmalı ve güvendiğiniz kuaförün önerilerine riayet etmelisiniz. Saç renginizi açmak isterken, saçlarınızın dökülebilmesine sebep olabilecek davranışlardan ve isteklerden kaçınmanız, gerek saç görselliği, gerekse saç sağlığı açısından önemlidir.

Bu içerik saç açıcı nasıl kullanılır, oriel saç açıcı, sac acma islemi, oriel saç açıcı nasıl kullanılır, orielle saç açma, oriel nasıl kullanılır, saç açma yöntemleri, saç rengini açma yöntemleri, sa rengi nasl alr, oriel nedir, saç açıcı nasıl uygulanır, orielle saç nasıl açılır, oreal nasıl kullanılır, oreal ile saç açma, oriel fiyatları, saç rengi açma yöntemleri, saç açma işlemi nasıl yapılır, oriel saç açıcı zararları, oriel kullanımı, orielle saç açmak konularını barındırır.
Okunma: 41.268

Benzer İçerikler

2 Yorum

  1. iloveyoujustin 02 Haziran 2013 @ 17:06

    peki doğal yolla nasıl açtırabiliriz? hemen cevap verirseniz sevinirim…

  2. özlem 08 Kasım 2014 @ 07:10

    Selam :( ben denemek için bir tutam saç açtırttım. Hiç memnun kalmadım. Saçım eski rengine döner mi? 

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: