Havvalar

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm: Vajinal kaşıntıya ne iyi gelir?

kasik-agrisi

Vajina kaşıntılarına neden olan birçok etmen vardır. Genel itibarıyla vajina kaşıntıları, mikroorganizmalar sebebiyle akıntı gerçekleşmesi sonucunda meydana gelmektedir. Bu durumda kaşıntı bir nevi mikroorganizmaların habercisi niteliği taşır.

İltihaplanmalar da vajina kaşıntılarına neden olabilmektedir. Ayrıca vajinal mantar problemleri de vajina kaşıntılarına neden olur. Vajina bölgesinin hijyen şartlarından uzak olması, çeşitli hastalıklar nedeniyle gelişen akıntıların varlığı, hastalıklara sebep olan enfeksiyonel durumlar da vajina kaşıntılarının en temel sebepleri arasındadır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsellik sonrası bölgenin temizlenmemesi gibi nedenler de vajina kaşıntılarına neden olabilmektedir.

Vajina kaşıntıları çoğu zaman bir hastalığa bağlı olarak meydana gelir. Bu nedenle temizlik kuralları ihmal edilmediği halde dahi vajina kaşıntılarının görülmesi mutlak suretle doktora danışmayı gerektirir. Unutmamak gerekir ki çok ciddi bir hastalığa yakalanmış olma ihtimaliniz mevcuttur ve bu hastalık kendisini vajina kaşıntısı şeklinde gösteriyor olabilir.

Vajina kaşıntılarının ruhsal bozukluklar sebebiyle de meydana geldiği bilinmektedir. Bazen kaşıntı yaşanmamasına rağmen kişi kaşınma hissedebilmekte ve bu duruma engel olamamaktadır. Yapılan tetkiklerde hiçbir sebep bulunamaması bu ihtimali ortaya çıkaracaktır. Ayrıca sinirsel hastalıklar ve vajina bölgesinde bulunan sinirlerde bozukluk olması durumunda da vajina kaşıntıları mümkün olabilmektedir.

Vajina kaşıntılarının tedavi noktasında sebebine bağlı olarak uygulama gerçekleştirilir. Şayet herhangi bir hastalık sebebiyle kaşıntı meydana geliyorsa bu hastalıkların tedavisi noktasında çözüm aranacaktır. Ancak hiçbir hastalığın olmaması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi durumunda önlenemeyen ve sürekli seyreden kaşıntıların var olması hastalığın ruhsal bozukluklardan meydana geldiğini gösterebilir ki bu durumda kaşıntının geçmesi ancak beyinsel fonksiyonların düzelmesi ile sağlanabilecektir. Bu noktada psikiyatrinin alanına girer ve terapilerle hastalığın çözümü aranır.

Vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi için formüller

ELMA SİRKESİ: Günde bir kere yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ile vajina dışını yıkamak oldukça etkili bir vajinal kaşıntı tedavi yöntemidir. Elma sirkesi vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı da çok etkilidir. Öncelikle bu yöntemi kullanmanız önerilir. Birçok kadın elma sirkesi ile vajinal kaşıntı ve mantar hastalıklarından kurtulmuştur (şifayı veren Allah’tır).

EBEGÜMECİ: İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

SİNAMEKİ VE SİRKE : Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.

VAJİNAL MANTAR BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ

GEBELİKTE VAJİNAL KAŞINTILAR VE AKINTILAR

Bu içerik vajinal kaşıntı, vajinada kaşıntı, vajina kaşıntısına ne iyi gelir, vajina kaşıntısı, vajina kaşıntısına bitkisel çözüm, vajinal kaşıntıya ne iyi gelir, vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm, rahim kasintisina ne iyi gelir, vajinal kaşıntı bitkisel tedavi, vajinal kaşıntı için bitkisel çözüm, vajina kaşıntısı bitkisel tedavi, kaşıntıya ne iyi gelir, mantar kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kant, vajinal kaşıntı bitkisel çözüm, genital bölge kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kaşıntı tedavisi, vajinal kaşıntıya sirke, vajinada kaşıntı tedavisi, vajinal ka??nt? konularını barındırır.
Okunma: 75.458

Benzer İçerikler

17 Yorum

 1. emilia 16 Eylül 2011 @ 14:46

  3 gunden berı kaşıntı var vajinada adet zamanında oldu akıntım yok antıbyotık kullansam ? cvp beklerım teşekkürler

 2. basak 26 Şubat 2013 @ 17:12

  elma sirkesi yakmazmı

 3. ebru 05 Nisan 2013 @ 12:47

  vajinal kaşınma ve yanma niçin yıllardır tedavi gördüm geçiyor ama gene tekrarlanıyor ne kullanmam lazım şimdiden teşekkürler,

 4. sanem 21 Mayıs 2013 @ 08:21

  Vajina kaşıntısına ılık zeytin yağı sürmek ve birde kesin çözüm olarak yemek sodasıyla kaşınan bölgeyi yıkamak iyidir.

 5. yorumcu 31 Mayıs 2013 @ 00:46

  allah sizden razı olsun sirke gerçekten işe yarıyor teşekkürler

 6. beti 31 Ağustos 2013 @ 12:37

  inanılmaz tatlı bir kaşıntı, çok kötü dünden beri, bugün buz tuttum biraz ve sürekli sarımsak yiyorum. tavsiye ederim iyi geliyor.

 7. Gülcan 17 Ekim 2013 @ 22:51

  Bende 3 senedir vajinam da et parçaları var. İlk başlarda küçük olduğu için umursamadım fakat zaman geçtikçe büyümeye başladı ve korkmaya başladım. Bitkisel tedavi yöntemine başvurdum ama ondan da bi sonuç alamadım ne yapmam gerekiyo bana yardımcı olurmusunuz…? Bir arkadaşım panaxı önerdi sizce kullanmalımıyım cevap bekliyorum.

 8. Anonim 30 Aralık 2013 @ 08:03

  Allah razı olsun

 9. fatma 03 Ocak 2014 @ 00:46

  adetliyim ve kaşıntıdan ölüyorum hamdolsun. Idrar yaptığm bölgenin içi ve kenarları yanıyor. Doktor bile bulamadım. Önce allah sonra size muhtacim yok böyle acı

 10. ayse 03 Ocak 2014 @ 12:00

  rahmımde yara var nasıl yapmalıyım

 11. Peri 23 Nisan 2014 @ 00:07

  Peki elma sirkesi suylamı katılır yoksa direkmi lütfen cevaplayın

 12. sinem 28 Mayıs 2014 @ 18:12

  Cok kasintim var kasimaktan bazen kanatiyorum  bolgeyi ve uzun suredir var bu kasinti
   inanilmaz da akinti var bende bunun icin bitkisel evde yapabilecegim bisey soylerseniz sevinirim.

 13. Anonim 14 Ağustos 2014 @ 13:34

  Çok güzel bir site. Çok teşekkür ederiz

 14. Anonim 01 Eylül 2014 @ 15:17

  elma sirkesi gebelikte zararlı olmaz değil mi

 15. semra 07 Şubat 2015 @ 09:53

  Slm bendede dun basladi sicak su iyi geliyor

 16. akin 08 Mart 2015 @ 18:44

  arkadaslar tuzlu su cok iyi geliyor

 17. aybike 26 Mart 2015 @ 03:17

  bu kaşıntı beni öldürüyor kesip atasım geliyor çok acı çekiyorum kesin çözüm arıyorum.

Add Comment RegisterLütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.

İletişim

Her türlü soru, eleştiri, öneri ve reklam başvurularınız için lütfen bize yazın: