Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm: Vajinal kaşıntıya ne iyi gelir?

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm: Vajinal kaşıntıya ne iyi gelir?

Vajina kaşıntılarına neden olan birçok etmen vardır. Genel itibarıyla vajina kaşıntıları, mikroorganizmalar sebebiyle akıntı gerçekleşmesi sonucunda meydana gelmektedir. Bu durumda kaşıntı bir nevi mikroorganizmaların habercisi niteliği taşır.

İltihaplanmalar da vajina kaşıntılarına neden olabilmektedir. Ayrıca vajinal mantar problemleri de vajina kaşıntılarına neden olur. Vajina bölgesinin hijyen şartlarından uzak olması, çeşitli hastalıklar nedeniyle gelişen akıntıların varlığı, hastalıklara sebep olan enfeksiyonel durumlar da vajina kaşıntılarının en temel sebepleri arasındadır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsellik sonrası bölgenin temizlenmemesi gibi nedenler de vajina kaşıntılarına neden olabilmektedir.

Vajina kaşıntıları çoğu zaman bir hastalığa bağlı olarak meydana gelir. Bu nedenle temizlik kuralları ihmal edilmediği halde dahi vajina kaşıntılarının görülmesi mutlak suretle doktora danışmayı gerektirir. Unutmamak gerekir ki çok ciddi bir hastalığa yakalanmış olma ihtimaliniz mevcuttur ve bu hastalık kendisini vajina kaşıntısı şeklinde gösteriyor olabilir.

Vajina kaşıntılarının ruhsal bozukluklar sebebiyle de meydana geldiği bilinmektedir. Bazen kaşıntı yaşanmamasına rağmen kişi kaşınma hissedebilmekte ve bu duruma engel olamamaktadır. Yapılan tetkiklerde hiçbir sebep bulunamaması bu ihtimali ortaya çıkaracaktır. Ayrıca sinirsel hastalıklar ve vajina bölgesinde bulunan sinirlerde bozukluk olması durumunda da vajina kaşıntıları mümkün olabilmektedir.

Vajina kaşıntılarının tedavi noktasında sebebine bağlı olarak uygulama gerçekleştirilir. Şayet herhangi bir hastalık sebebiyle kaşıntı meydana geliyorsa bu hastalıkların tedavisi noktasında çözüm aranacaktır. Ancak hiçbir hastalığın olmaması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi durumunda önlenemeyen ve sürekli seyreden kaşıntıların var olması hastalığın ruhsal bozukluklardan meydana geldiğini gösterebilir ki bu durumda kaşıntının geçmesi ancak beyinsel fonksiyonların düzelmesi ile sağlanabilecektir. Bu noktada psikiyatrinin alanına girer ve terapilerle hastalığın çözümü aranır.


Vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi için formüller

ELMA SİRKESİ: Günde bir kere yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ile vajina dışını yıkamak oldukça etkili bir vajinal kaşıntı tedavi yöntemidir. Elma sirkesi vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı da çok etkilidir. Öncelikle bu yöntemi kullanmanız önerilir. Birçok kadın elma sirkesi ile vajinal kaşıntı ve mantar hastalıklarından kurtulmuştur (şifayı veren Allah’tır).

EBEGÜMECİ: İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

SİNAMEKİ VE SİRKE : Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.

VAJİNAL MANTAR BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ

GEBELİKTE VAJİNAL KAŞINTILAR VE AKINTILAR

Bu içerik vajinal kaşıntı, vajinada kaşıntı, vajina kaşıntısına ne iyi gelir, vajina kaşıntısı, vajina kaşıntısına bitkisel çözüm, vajinal kaşıntıya ne iyi gelir, vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm, rahim kasintisina ne iyi gelir, vajinal kaşıntı bitkisel tedavi, vajinal kaşıntı için bitkisel çözüm, kaşıntıya ne iyi gelir, vajina kaşıntısı bitkisel tedavi, mantar kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kant, vajinal kaşıntı bitkisel çözüm, genital bölge kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kaşıntı tedavisi, vajinal kaşıntıya sirke, vajinada kaşıntı tedavisi, vajinal ka??nt? konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 25 Tem 2011 Okunma: 72.099
Benzer yazılar


1 yorum

  1. emilia

    3 gunden berı kaşıntı var vajinada adet zamanında oldu akıntım yok antıbyotık kullansam ? cvp beklerım teşekkürler

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.